A kirándulás első megállója Hollókő, amely 1987 óta - mint "élő népi örökség" - az UNESCO Világörökségi Listára felvett egyetlen falu. A látogatás során megnézzük az Ófalu jellegzetes palóc házait, amelyek mindegyike védett műemlék, Hollókő híres fatornyos templomát, ellátogatunk a Tájházba, a Falumúzeumba, a Babamúzeumba, a Legendák házába, a Fazekas- és Szövőházba. A Hollókői Udvarban helyi lakosokkal találkozunk, megismerjük népszokásaikat, népviseletüket, kézműves termékeiket, dalaikat, ételeiket, és mindent megtudunk arról, kik is azok a palócok. A faluban számos vendéglátó helyen autentikus palóc ízeket kóstolhatunk.
Hollókő után a közeli Tar községbe megyünk. Tar egykori földesura, Zsigmond király hű lovagja és diplomatája volt a kalandos életű Tari Lőrinc, aki a szépirodalomban a "Pokoljáró" előnevet érdemelte ki, az írországi Szent Patrik-sziget kénes barlangjában tett látogatása után. Életútja bepillantást enged nemcsak a korabeli Magyarország társadalmi viszonyaiba és politikai küzdelmeibe, hanem a korabeli Európa nagyhatalmi politikájába, valamint vallási életébe is. Taron ma is állnak egykori erődített udvarházának romjai, a Szent Mihály templom mellett. A templom, amely szentélyének használt épületrésze még a XIII. század közepén épült, a gótika és a reneszánsz építészet együttélésének kiemelkedő példája Magyarországon.
Tar határában fekszik a Kőrösi Csoma Sándor Emlékpark. Az Emlékpark legfőbb vonzereje a Kőrösi Csoma Sándor Békesztúpa, amely nagy tudósunknak állít méltó emléket. A Sztúpa halálának 150. évfordulója alkalmából épült 1992-ben, és Őszentsége a Dalai Láma szentelte fel ugyanazon évben. A Sztúpa mellett áll a Kőrösi Csoma Sándor Emlékpavilon, amely a tibeti szakrális hagyomány stílusában épült, és nagy tudós zarándokunknak, a Nyugati Világ Megvilágosultjának életútját tárja elénk.
Ár: 4.500.- HUF/fő (autobusszal, idegenvezetéssel)
A program min. 15 fő jelentkezése esetén indul.